Choď na obsah Choď na menu
 


13.11.2009 ....Dúfam že ma stará nevidí....pečie tortu a čosi popritom do seba láduje tak som sem skočil medzi kyberpsíčkarov. Dnes sa stará vykašlala na svoje telenovely, na Chuana a Chuanitu, odtrhla sa od obrazovky so srdcervúcimi príbehomi lásky a nenávisti a utekala radšej do lesa medzi divočákov a psíčkov-psíčkarov...psíčkarov ako keby týmto počasím ubúdalo a diviakov pribúdalo...to sú mi ale veci...akoby zhodnotil jeden nemenovaný Lukáš je to tááák paťdesiat na paďesát...trepem dve na tri no cítim potrebu sa spisovatelsky realizovat ci skor vybúrit. Stará v posledných dňoch nič iné nerobí len sedí obložená kniha, ani nevidím do tej jej pevnosti ...ach tí homo sapiens sapiens veď nám psom domácim(canis lupus familiaris) stačí tak 5-10minút učenia denne a všetkých máme v hrsti...

12.9.2009 Sme sa ja s mojim doverníkom, príležitostným jazýčkovačom-olizovačom ( kto nevie tak s Montym ) , Xicom a ich každým rokom staršími že Evi?!, nevládnejšími, unavenejšími no stále ešte verne-oddanými každej blbosti s nami vykotili na Kulháň.Viem že moje príspevky sú sporadické i napriek tomu, že výletov je celkom dosť no tvorivý spisovateľský duch na čas opustil moje dlhokánske jazvečie telo. No ale vráťme sa k tomu Kulháňu a vlasne veď ja nemám ani čo dodať bolo proste fajne ba priam fantasticky.

V nedeľu 30.8.2009 po sobote keď lialo jak z krhle vykuklo slnko a stará ani nezaváhala a už sme brúzdlili lesami-lúkami. Spoločnosť mi robil Xicino a Zanzie. Trochu som sa aj bál či to tá ženská zvládne, ale nenechala sa zahanbiť a viedla celú skupinu. Vidieť ste s nami mohli aj našich krotiteľov (že vraj) Mareka, Symu, Terezu a sprevádzačov Lenku, Denisa a Sabi. Sily nám dochádzali, no našťastie nedošli a tak sme prešli trasu Trenčín-Soblahov-Trenčianske Teplice-Tr.Teplá-Trenčín.

Cez víkend 22-23.8.2009 som s celou svojou perepuťou a nielen s ňou vyrazil do hôr-a to rovno do tych najvyšších, do Vysokých Tatier. Z domu sme vyrážali skoro ráno aby sme stihli v sobotu výstup na Zbojnícku chatu - kde paničkina mama aj so svojou kamoškou Majkou kedysi dávno-pradávno, za študentských čias brigádovali. Túru som zvládol na jednotku, i keď nie celú po vlastných labkách keďže  panička mala obavy pustiť ma do tých najväčších stupákov  kvôli môjmu chrbátiku. Stará ma vliekla čo jej sily stačili v akejsi špeciálnej igelitke pre psov...teda taške nech si nemyslíte že ma trýzni. Počasie nám tak napol prialo keďže pri zostupe sa príšerne rozpršalo a my sme do auta dorazili premočení do nitky. Za intenzívneho dažďa sme sa ubytovali na Popradskom plese. Bohužiaľ intezívny dážď nás vytrvalo počkal až do nedele a Rysy zostali nepokorené. Fotky našej na 50percent úspešnej výpravy:

31.7.2009 - 3.8.2009 som vycestoval do svojej rodnej krajiny. Áno,áno bol som v Čechách a to teda už v tých ozajstných blízko Krkonoš v Benešove u Semil. Ty brďo poviem Vám doteperiť sa hentak ďaleko nebola veru žiadna hračka, no moja a Monťákova stará to zvládli a s pomocou ochotných Semilčanov sme dorazili do kempu ako prví ( a odchádzali ako poslední :D ). Stan sme postavili bleskurýchle, očíhli areál, podmienky venčenia, stravy ... a už už tu boli prví stanovaniachtiví pretekári ... náš pidi stan oproti celým stanovým komplexom vyzeral zanedbatelne ba priam prehliadnutelne. Po trošku studenej noci pre moju paničku, ktorej som s jazvečíkovským dôvtipom odzipsoval spacák a vkutral sa do neho, sme sa zobudili do prvého dňa pretekov. Začínalo sa nekresťansky :) už o 8:15 a slečny Balušíková a Čonková začínali pociťovať nervozitu z prvého behu. Keďže to boli moje prvé preteky, musela ma pani rozhodkyňa - mimochodom veľmi sympatická ženská:) premerať aby vedeli do ktorej kategórie patrím. A tak mi namerali uctihodných 24centimetrov v kohútiku a pochválili ma za statočnosť. Tak som skončil prekvapivo:) v kategórie SA1 a vďaka priezvisku mojej starej a viac-menej abecedne usporiadanej štartovke sme ani neviem ako stáli na štarte a bežali náš prvý beh - jumping s jednou chybou - tuším zhodenou skočkou a skončili na 6.mieste. Druhý beh bol agility a tam sa nám podarilo disknúť a aj tak sa paničke páčil najviac tento beh pretože som ho bežal s chuťou paničke dych vyrážajúcou :) Tretím behom boli skúšky SA1, ktorú sme spravili na VD s dvoma chybičkami a skončili na 5.mieste. V nedeľu keď panička prebrodila Jizeru, v kľude a pohodičke si išla vyčistiť zuby keď v tom pribehne za ňou Eva a vyplašene vraví Tereza Tereza máš obhliadku. Strá sa div nepotkla jak utekala ešte s pastou na perách. Prvý beh agility som dobehol s jedným odmietnutím na kladine na 9.mieste. Skúšku sa mi podarilo disknúť a posledný beh záludný jumping som zabehol čisto na 5.mieste. Bol to najzaujímavejší parkúr počas víkendu najmä vďaka počtu použitých tunelov - 4! a počtom záludných rozlišovačiek. Celá pretek bol veľmi príjemný a netradičný s množstvom zaujímavých psíkov a najmä jazvečíkov, ktorí často podávali obdivuhodné výkony.

V dňoch 29.6 - 10.7.2OO9 som dovolenkoval v chorvátskom Bibinje. Celé dni som si len leňošil na pláži, vyhrieval sa na slniečku, otravoval starú nech mi ide čosi hádzať a predovšetkým som plával v mori Jadranskom, strašne slanom. Pochodili sme všelikade a videli všeličo...to len gebuli mojej sa nechce rozpamatávať. Pokiaľ by ste chceli, ste plnoletí a neodrádza Vás moja nahota - plával som bez plaviek, tak kuknite na fotky na našej rajčine:

http://spagetacik.rajce.idnes.cz/dovolenka_v_chorvatsku_-_fotky_c.1/

http://spagetacik.rajce.idnes.cz/fotky_c.2_z_chorvatska/

http://spagetacik.rajce.idnes.cz/chorvatsko_c.3/

 

Obrázok  26.06. – 28.06. 2009 sa babsko-chlapsko-trošičku gayovsky ladená roznorodá skupinka v zložení Eva a Monty, Ala a Jasmin, ja a stará či skor ja a Monty vybrala na Oravský dogtrekk až na Oravu. Vedúca tu bola tentoraz Eva, keďže šoférovala. Poviem Vám teda chlpov, potu, radosti, daždu bolo dosť ba až nadmieru ... no šťastne a s prehľadom sme dorazili po vlasných labko-nohách do cieľa. So cťou som zdolal plus-mínus 40kilometrov a  po tráve, asfalte či blate, za slnka i za dažďa som si to šinul oravskou krajinou. Pardón trošku..no trošku dosť som popustil uzdu svojmu poetickému písaniu i psím emóciam, babskej sentimentalite a chlapskej pýche, jednoducho som len chcel oznámiť že sme to všetci šiesti zvládli a dokonca na minútu rovnako, na štvrtom zemiakovom mieste a s časom 9hodín 43minút. Fotky dodám keď stará nebude hnilá jak voš.

http://spagetacik.rajce.idnes.cz/oravsky_dogtrekking/

25.4.2009 Som sa so starou a kamošmi ocitol na celkom milej akcii zorganizovanej Novomestským útulkom pre psíkov ,,Nádej´´. V doprovode asi 50psíkov či už z útulku alebo tých čo mali svojich vlastných pánov sme po labkách prešli  15km. Moja stará mi však bola sem-tam neverná a mala na starosť aj iných psíkov.

FOTKY: http://lili777.rajce.idnes.cz/Novomestsky_dogtrekking_25-apr-09/#album

http://offca.rajce.idnes.cz/skupinovy_Novomestsky_minidogtrekking/

3 - 5.4.2009 Tam kde sa chlpy vírili, pánovia strácali, a kyselicou zdarma napchávali ... tam som bol i ja s nimi, no našťastie aj so svojou 4-labkovou ochrankou : sbs-károm Monťákom, Xicom a Bonrim a sbs-kárkami Jasminkou, Kittuš a Ashkou. Naši  staro-mlado-starí s prepáčením vyrazili už v piatok poobede na cestu, smer Česká republika - Chřiby. Ja som šiel s Marekom - tak chápete čierna oktávka sa ku mne viac hodí než  Lianina biela takže som neváhal ani sekundu. Do ubytovne v Zdounkach sme dorazili zhruba naraz a to baby vyrážali o 2hodiny skôr :)) Ubytovali sme sa a vyrazili sa zaregistrovať na miesto sobotňajšieho štartu Chřibského dogtrekkingu. Baby - Ala, Evka, Liana zostali na rozpravu o trasa. My s Marekom, Livi a Denisom sme sa zdekovali a šli sa radšej pošpacírkovať po Zdounkach. Ráno ešte ospalého ma naložili do auta a 1,5 hodiny sme čakali v našom štarto-cieľovom bode - kempe Kamínka do štartu. Po odoznení môjho mena v mikrofóne som vyrazil jak tryskáč smerom dopredu, škoda len že moja stará sa vliekla za mnou jak 2tonová oceľová nadrozmerná guľa a brzdila tak moje uháňajúce labky. Všetci Trenčania sa teda rozdelili na 2skupinky: Marek+Xico, Livi+Kitty, Liana+Bonri to boli tí čo upaľovali do cieľa a potom my šuchtáci: Ala+Jasmin, Denis+zapožičaná a šniclou za jazdy kŕmená Asha,Evi+Monťák a nakoniec my Tereza+Aronie. Trasa bola príjemná, stromy a príroda prekrásna,sekvoja obrovitánska ba priam mamutia... cestou sme sa vyteperili na rozhľadňu Brdo, hrad Buchlov obliehaný nespočetným množstvom krkajúcich žiab až sme minuli trasu pri hľadaní Salaša s ovečkami, ktorý existoval len v našej fantázii:) a tak si spravili pár kilometrov - tipujem tak zo desať naviac. Po nekonečnom utrepení z asfaltovej cesty sme vyšli na našťastie už oficiálny záchytný bod oblasť Bunč. Tu Ala s bolestivým kľbom čakala na Mareka a my skalopevne presvedčení, že to dokážeme pokračovali do cieľa. Po chvíli nás však zastihla tma a aj Marekov telefonát a tak sme do cieľa (ne)dorazili autom no zato s čelnými baterkami na hlavách. Večer ešte Ala, Liana, má paní a Denis, bohuvďaka že nás neterigali so sebou, išli do reštaurácie v kempe Kamínka, kde sa už skalní dogtrekkári odduševnene zabávali. Ráno sme si už len my diskvalifikovaní zahanbene zobrali diplomy a upaľovali kade-ľahšie. Tento príbeh je už však cenzurovaný a bez prílišných emócií mojej starej...no aj tak si nedovolím nepoďakovať Marekovi, ktorému moja šuchtavá majiteľka-Terka(to má zato! teraz ju budem volať Terka)skomplikovala cestu domov.

 FOTKY môžte nájsť u našich kamošov:

http://tipsy.rajce.idnes.cz/09_04_03-05_Chribsky_doktrekking/#album

http://lili777.rajce.idnes.cz/Chribsky_dogtrekking/#album

http://xico.rajce.idnes.cz/Dogtreking_-_Chriby_2009/

31.3.2008 Jakosi som sa ani nedostal k písaniu, to už som sa nakazil od tej starej lemry lemravej čo mám doma asi. Tá je v poslednej dobe len chorá alebo len niekde lieta. Raz tu je vzdychá jak jej je zle a vzápätí už je fuč..len mizne za obzorom. Hnevám sa na ňu, zabúda na náš sľub priateľstva... No ale akurát ma ukľudňuje, že nech nemám obavy dneska ideme na Brezinu. Konečne! To ale trvalo ... Uvidíme čo vymyslí na víkend... Dozrem si ja na ňu!!!Obrázok

18.1.2009

Stará - unavená, zmaľovaná jak indiánsky náčelník kmeňa Siuxov a smradľavá jak ukrajinský robotník sa dovalila prosím pekne až v sobotu ráno o 7-mej domov. Po tom čo už od piatka rána bola nezvestná a ja som ju doma netrpezlivo očakával. Ešteže bola pracovať, tak dúfam, že aj ja z tých peňazí čosi uvidím. No dlho si to strašidlo nepospalo a už sme boli nalodení v Marekovej limuzíne a upalovali smer Kubrica. Na výlet sa k nám pridali kamoši Mia, Xico, Darwin ( ten mi až taký sympatický nebol a dosť som sa kvôli nemu natrápil ) s Donatellou a ešte Max. Prešli sme sa z Kubrice cez Soblahov, Ostrý vrch, Lúčky až naspäť do Kubrice. Stará to nakoniec aj s nočnou košeľou pod bundou zvládla na jednotku a doma neotravovla a zarezávala jak drevorubač. Fotila samozrejme Lucy takže nejaké fotky nájdete u nej:  http://darksunn.rajce.idnes.cz/Dog-Trek_TN_17-Jan-2009/#album  Dnes sme sa zas početná skupina - Neri, Xico, Monťák a aj Friči prešli  lesoparkom Brezina. Na chvíľku sa k nám pridal aj Fričiho nový homosexuálny priateľ stafford Abby len som čumel čo v tom Fričim je.

Obrázok

8.1.2009 Keďže starej sa plynové prázdniny netýkali, tak ma dneska drzo zobudila do studeného rána a vyteperila von Celý deň mi ale akosi nebolo dobre ... ani som si ráno nezajedol a to som mal tuniaka, tak sa panička znepokojovala. Chudáčika - Neboráčika ma vzala na Brezinu na prechádzku aj spolu s Fričim a dedkom, ktorý celú prechádzku spomínal na roky čo strávil na vysokej škole v čom sa stará vyžívala, no mna to nejak nezaujalo tak som si odbehol kdesi. Neviem čo som pojedol no po chvíli sme rozlúštili prečo ma to bruško bolelo ... mal som hnačku Ale už mi je lepšie nemajte strach. Inak nech nezabudnem na novinky:) po Novom roku som odišiel aj s celou svojou perepuťou rozumejte ako rodinu - stará a sestry a oco s mamou na lyžovačku na Oravu do dedinky Vitanová. Páni viete koľko tam bolo snehu?!! Taký pidi jazvečíček ako ja bezproblémov uviazne v takej kope snehu. Babka Perinbabka sa musela upachtiť! Písať sa mi nejako nechce ... ak by ste boli fakticky ale veľmi veľmi zvedaví tak mám fotky na svojej rajčine : http://spagetacik.rajce.idnes.cz/lyzovacka_Orava_2009/ 

Obrázok 1.1.2009 Ty brďo už je rok 2009! Konečne stíchli delobuchy a ja môžem pokojne - spokojne lehniť na kanape. Vlasne už včera som si tak uvedomil - keďže sú nejaké 2hodiny po starom roku som bol s babami teda okrem Monťáka ( ten jediný to tam spolu so mnou zachraňuje ) na Silvestrovskej prechádzke na Brezine. Bolo fajne, ( už som sa nakazil od starej, ktorá toto slova začala používať po onej osudnej lyžovačky vo Vrátnej ) vynaháňal som sa s kamošmi - najmä teda Sisi otravovala, krpec malý a Jasmin kradol šišky V dňoch 29-30.12.2008 ste ma zas nemohli stretnúť na Brezine ani na hrádzi ( dúfam, že ste ma tam niekde zúfalo nečakali ) keďže som bol na prázdninách u babky a dedka v Považskej. Len čo stará zbalila batoh, div ho zapla taký bol prepchatý - asi to bude mojou dekou a už sme aj sedeli vo vlaku spolu s Kačenou. No hej tá vždy zlanári nejakého úbožiaka s nami na cesty, aspoň je veselšie. Myslím, že stará sa tam chodí véééľmi rada najesť ... ešte tak týždeň a dverami bude musieť chodiť bokom. V pondelok sme oddychovali no zato utorok sme vyšli na Manínec - Manín sme zas nepokorili ale tentoraz nie kvôli starej ale prechladnutej Kačene. No čo už, ale výlet to bol fakt krásny. Toď hľa nejaké fotky ale bacha nezľaknite sa mojej starej - často až príliš často sa na to nedá moc pozerať: http://spagetacik.rajce.idnes.cz/vylet_na_Maninec_a_prazdniny_v_PB/ 

28.12.2008 Ja tú starú snáď  zabijem! Furt sa len kdesi naháňame, ponáhľame, ženieme ... čo som tryskáč?! Napríklad včera ráno ju pekne zobudím nech nevyspáva, utekáme na hrádzu tam zas ona klábosí jak babka na trhu s jej 60ročnými kamoškami keď v tom jej zvoní mobil. To som si aj môhol myslieť ... Marek - Xickov pán, Xico ďalší loptičkofil jak ja :D , že či nechceme ísť na výlet. Keďže stará neni zrovna asertívny človek, bez rozmýšľania vraví áno. To, že potom nič nestíhame nevadí hlavne, že sme vonku, je krásne, sneh sa ligoce, my beháme lúkami a lesami. Domov celí zafúlaní prichádzame čosi pred jednou a to už len tá moja zlupne polievku a lasane  a už už sa mi zas stráca z dohľadu. Aspoňže nebude otravovať a ja si môžem kľudne pospať. No ale dlho to netrvalo a už ju vítam vo dverách ... čosi zas zje, prezleče sa a už aj sedím v aute aj spolu s Fričinom. No nebojte to už len náš dedko Feďko šiel zaspomínať na staré dobré časy do malinkého lesíka pri sídlisku Juh. Jaké romantické výhľady sme ale mali - ja, Friči, moja stará a dedko. Západ slnka jak gýčové a predsa tak nádherné. Večer unavení sa usalašíme na gauči - ja driemem a stará ešte číta Anču Pagáčovú. Bodaj by každý deň bol takýto pekný a príjemný i keď nemusel by byť až taký uponáhľaný!

Obrázok26.12.2008 Priznám sa vôbec nemám tvorivú slinu a ani tú sviatočnú - čo sem napísať! Tak Vám poviem len, že Vianoce trávim lietaním po vonku, jedením, rozbaľovaním darčekov ( ktoré som  hneď našiel - čo dodať môj excelentný čuch sa nezaprie ), spaním s paničkou v posteli či na diváne a kukaním jej obľúbených muzikálov. Tak Vám prajem všetkým - obzvlášť nám psom krásne prežitie zbytku sviatkov a pánom nech radšej utekajú od počítača s vami na prechádzku, jak sa patrí na slušných ľudí

14.12.2008 Nedeľa..každý sa ulieva..aj my. A navyše starú asi lapila angína achh jaj to má z toho že sa učila jak divá minulý týždeň..no čo jej organizmus toľkú psychickú prácu nezvláda keďže inokedy nerobí vôbec nič, ja jej furt vravím, že v Tescu za pokladňou by aspoň čosi zarobila no čo keď si nedá povedať!! Inak musím sa Vám ešte pochváliť v sobotu som sa pochlapil a na Vianočnom klubovom preteku na našom cvičáku s božím pričinením:) vyhral/vyhaluzil 3.miesto v poslušnosti. Na stupienku víťazov som tak stál pripadajúc si komicky no zato veľmi dôležito povedľa dvoch (sorry chalani) oblúd vlčákových a odniesol si svoju kostičku, lietajúci tanier a pohárisko jak hrom. Po vyhlásení som bol ako čerstvý držiteľ 3.ceny odvezený limuzínou šoférom Marekom,samozrejme v sprievode mojej starej, ktorej som chrnel na kolenách( ešte šťastie že neslintám jak ona v spánku- veru fuj vedel by som o tom povedať svoje-neni tu grcajúci smajl ) a Xickyna domov. Takže vďaka i keď viem, že to bola pre Vás pocta!!!

Obrázok 4.12.2008 Ach už aby bol ten víkend a Mikuláš, alebo radšej aj Vianoce s mojou starou chodievam teraz cez týždeň keď sa skoro stmieva len na hrádzu a chápete ja potrebujem cítiť les ale tak čo lepšie ako nič - som skromný psíček Síce od veci ale som si akurát spomenul, že som ešte nenapísal Ježiškovi ...Fúha... Tak sa idem pustiť do toho! Inak keby ste nevedeli .... Ježiško.... 999 99

1.12. 2008 Božinku zas ten pondelok Akurát čo som sa vrátil z lesoparku Brezina kde leje jak z krhly  mi stará dohovára, že treba čosi napísať. Aspoň, že osušiť a trošku ohriať sa mi dovolila ... Cez víkend sme sa vyteperili aj napriek absolútne nejazvečíkovskému počasiu s Monťákom, Xicom a ich pánmi na Brezinu kde sme sa vylietali. Nedeľu som strávil nudne! Ráno som starú nechal pospať a potom celý deň nič nestíhala, stále len pobehovala v takých hnusných štekloch jak nejaká kurtizána či hetéra, mimochodom asi 3krát sa zrúbala jak šla dolu schodmi až ma brucho bolelo od toľkého smiechu a o pol štvrtej zmizla akoby mávnutím čarovného prútika a objavila sa až pred polnocou ... no jak z Popolušky - len taká očarujúca nebola i keď sa jej osobná kaderníčka a strihačkaSym snažila:)

23.11.20Obrázok08 Nedeľa jak tú ja neznášam čakať zas na ďaľší víkend a najmä výlet:D..achh jaj. No ale včera sme sa aj spolu s Marekom, Xicom, Marekovým bratrancom, Luckou s Megy a Miou vykotili na Súľovské skaly. Pred odchodom sa nám celá rodina posmievala, že sme padli z hrušky..teraz?..v takomto počasí?.. ste normálni? ... a bolo ako z rozprávky o babke perinbabke Keď neveríte tak kuknite fotky od Lucy (www.medyra.estranky.cz) na http://darksunn.rajce.idnes.cz/Sulovske_skaly_pod_snehovou_perinkou_...._sobotna_prechadzka_s_kamaratmi_23.11.2008/A dnes sme zas vyrazili s Evi a Monťákom kuknúť zasneženo-zablatený Trenčín..lenže chudáčisko Monty bol zachvíľu jak snehová guľa. Aj mi ho ľúto prišlo..no ale keď chce byť taký fešák tak čo..za krásu sa trpí. Po 3hodinách sme sa konečne zohriali u Frička pri krbe a potom šli domov našťastie už autom!

21.11.2008 Bolo by načase dať vedieť i Vám milí moji či som ešte na žive?! No prekvapivo som  i keď počasie sa mi moc nepozdáva ba priam ma znechucuje a odrádza od vychádzok. No ale nemôžem len fňukať, trochu optimizmu chlape Akurát som vyschol po poobednej špacírke a idem si na chvíľu zdriemnuť do pelecha, kým je doma kľud! Obrázok